Az ingyen-élés és a parazitizmus drága

2019. december 17. 10:17

Mi ez a nagy felháborodás az új társadalombiztosítási törvény miatt?

2019. december 17. 10:17
Facebook

„Nem értem, hogy hirtelen mi ez a nagy felháborodás az új társadalombiztosítási törvény miatt.
Szerintem nincs abban semmi ördögtől való, hogy azon embereket akik anélkül használják ki – más adózó pénzéből – az egészségügyi szolgáltatásokat, hogy ők maguk is kivennék részüket a köz-teherviselésből egyszerűen megvonják tőlük a térítésmentes szolgáltatásokat.

Ez igazából annyit jelent, hogy a potyautasok, vagyis mások vagyonából nyerészkedő emberek szigorúan meg lesznek büntetve. Az ingyen-élés és a parazitizmus erkölcstelenség, mellesleg drága.

Egyébként az egész TB-rendszer mely az egészségügy állami monopóliumát tartja fenn az agresszív adóztatás intézménye által előbb-utóbb fenntarthatatlan lesz, nem csupán a demográfiai helyzet tekintetében – ugyanis a nyugdíjasok számának növekedésével egyre többen szorulnak majd rá az egészségügyi szolgáltatásokra – hanem abból a szempontból is hogy az infláció növekedésével a szektor fenntartása is egyre nagyobb terheket fog maga után vonni. A családtámogatási rendszer ugyanis hitelexpanzióval próbálja »segíteni« a családokat, de mivel ez pénzmennyiség növekedést okoz a bankoknak és ez szintén a pénz értékének csökkenését vonja maga után.

Ahol tehát beavatkozik a kormány az adóztatás és a monopóliumok intézményén keresztül lezüllesztett, és fenntarthatatlanná váló rendszert fog eredményezni.

Felmerül, hogy mi ilyenkor a teendő és mi a valódi probléma? Erre nagy vonalakban azt lehet válaszolni, hogy a TB-rendszer fokozatos privatizálására lenne szükség, melynek már 2008-ban kezdték lerakni az alapjait a vizitdíj és a több-biztosítós rendszer bevezetésével, de ezt egy bravúros népszavazással megvétózták az emberek 80%-a az államosítás mellett érvelt. Ennek láthatjuk ma is eredményeit az egészségügy jelenlegi állapotát tekintve. A hosszú várólisták, a munkaerőhiány és az intézmények illetve szolgáltatások romló minősége a szovjet típusú államosított egészségügy következménye.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 122 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
lazsu
2019. december 18. 12:15
MRI-re kellett volna mennem. Nem részletezem, a Honvéd Kórház nem adott időpontot, pedig oda tartozom. Majd félév múlva, de ha akkor sem sikerül, akkor 1 év múlva - egy akut probléma esetén. A szomszédban lakó fiúcskát, aki garantáltan nem fizetett TB-t, csak 3x vitte el a mentő droghasználat miatt, és jutott be azonnal agyvizsgálatra - mert hát esett szegény és beütötte a fejét. A kijózanítókban kezelt betegekről nem is szólva. Miért ne kellene nekik fizetni? Bár olvasom, lehet a mentességet kérvényezni.
jantar
2019. december 17. 19:56
A TB járulék hét doboz cigaretta ára. Aki lemond a cigiről,duplán jól jár.
Vakfolt
2019. december 17. 16:40
"A családtámogatási rendszer ugyanis hitelexpanzióval próbálja »segíteni« a családokat, de mivel ez pénzmennyiség növekedést okoz a bankoknak és ez szintén a pénz értékének csökkenését vonja maga után." Próbáld már újra lepörgetni ezt cuncika. Hitelexpanzió?? Ez a csok volna? Olyan sokan azt nem vállalják be.. A családokat az adókedvezmény segíti, az ingyenes étkeztetés, tehát egy csomó olyan dolog, ami nem jut el a bankba, nem okoz növekedést - illetve a folyószámla vezetésen keresztül azért lerántják a sápot - inkább innen fúj a szél, hogy nem a bankokat tömik, hanem a családokat, micsoda szemétség. De ki is bújik a szög a zsákból: "a TB-rendszer fokozatos privatizálására lenne szükség, melynek már 2008-ban kezdték lerakni az alapjait a vizitdíj" Ebben az országban többé ne akarjon privatizálni senki, köszönjük a fájdalmas leckét, megjegyeztük, aki ezt a szót használja, húzzák nyársra.
imres
2019. december 17. 16:04
Nekem csak néhány kérdésem és kérésem van. Hol találkozik a gyógyításra váró beteg és a magán egészségügyi rendszer bármelyik intézményét finanszírozó befektető érdeke? Valaki tételesen vezesse már le nekem, hogy az én náthámat miért hatékonyabban gyógyítja egy magánintézmény orvosa? Mitől lesz kisebb a várólista, ha mindenki magánba megy? Ha kevesebb időt szán betegeire az orvos (a kisebb várólista érdekében), hatékonyabb lesz a kezelés? Az orvosnak miért lesz érdeke rövidíteni a várólistát? Hiszen nem az ő profitja nő a bevételek arányában, hanem a befektetőé.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!